Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia Koreańska

W połowie drogi między kuchnią chińską a japońską znajduje się kuchnia Korei, tak samo jak patrząc na mapę Widać ją między tymi dwoma 'krajami Azji. Podobnie jak sztuka Korei ukształtowała się pod silnym wpływem sztuki chińskiej i z kolei oddziaływała na sztukę Japonii (wyroby z brązu), tak samo w sztuce kulinarnej Korea była pomostem między tymi państwami Dalekiego Wschodu. Przyprawy używane w kuchni 'koreańskiej są pokrewne chińskim, a więc: sos „soja", imbir, czosnek, grzyby.

Kuchnia koreańska w porównaniu z chińską jest znacznie skromniejsza; dysponuje zestawem ok. 600 potraw, które czasem mało różnią się od chińskich czy japońskich, ale są znacznie od nich pikantniejsze. Tylko kuchnia prowincji Syczuan dorównuje swoją „ostrością" koreańskiej.

Kuchnia koreańska ma jednak wiele oryginalnych potraw, z których najsłynniejsza jest „Klmczi" - narodowa potrawa wszystkich Koreańczyków. Jest to kwaszona kapusta z dodatkiem cebuli, czosnku, papryki, porów i różnych owoców, przechowywana w dużych glinianych garnkach. „Kimezl" - to najważniejsze źródło witamin dla Koreańczyków, tak jak dla nas kwaszona kapusta.

Podobnie jak w innych krajach Azji, ryż jest głównym pożywieniem Koreańczyków, którzy umieją go świetnie gotować. Często jest podawany w połączeniu z fasolą lub jej kiełkami.. Nieobce kuchni koreańskiej są również potrawy z makaronu, jak „Jaiingban" lub „Smsullo". Już na śniadanie Koreańczyk chętnie. spożywa rodzaj gęstej zupy ryżowej z dodatkiem miodu, popijając zieloną herbatą, a następnie je pożywną zupę fasolową lub mięsną.

Narodowym napojem Koreańczyków jest herbata.
Koreańczyk je posługując się pałeczkami, siedząc przy niskim stole na poduszce, położonej na ogrzanej podłodze.

Źródło: Maciej E. Halbański, Potrawy z różnych stron świata

Wybierz przepis kulinarny z kuchni koreańskiej
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni koreańskiej odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

Co daje kapusta pekińska przy tej diecie u dziecka? Nie dawaj się jej: co na grzybice pochwy , skuteczne.

O serwisie Pomoc Kontakt