Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia Holenderska

aan de kant" - co w wolnym tłumaczeniu znaczy: „gdy w domu jest śledź — nie trzeba lekarza".
Holendrzy — co raczej należy do rzadkości — stawiają wyżej potrawy z mięsa duszonego w gęstych sosach z tłustej wieprzowiny od smażonego befsztyka z cebulą.
Ziemniaki oraz kapusta prawie zawsze towarzyszą doniom mięsnym, podobnie jak w kuchni niemieckiej, z którą kuchnia holenderska jest spowinowacona. Z innych warzyw popularna jest cykoria zapiekana w sosie śmietanowym z żółtkami i tartym serem (Lofschotel) lub podawana jako sałatka z majonezem.

Holendrzy nie mają własnych win gronowych, wytwarzają natomiast piwa wysokiego gatunku. Z napojów alkoholowych - jałowcówka (jen'ever) podawana przed obiadem, „curacao" — likier pomarańczowy i znany u nas likier jajeczny „Advocaat". Kawa, a zwłaszcza kakao, które jest najwyższego gatunku, są bardzo rozpowszechnione w Holandii.

Źródło: Maciej E. Halbański, Potrawy z różnych stron świata

Wybierz przepis kulinarny z kuchni holenderskiej
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni holenderskiej odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

O serwisie Pomoc Kontakt