Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia Hiszpańska

Dużą rolę w kuchni hiszpańskiej odgrywają ryby i w ogóle to wszystko, co określa się jako owoce morza (Frutas del mar).

Śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii dostarcza pięknych okazów tuńczyka, dużych różowych krewetek (Gambas), mątew, różnego rodzaju małży i dlatego prawdziwą hiszpańską „paelle" — chlubę kuchni tego kraju — można zjeść tylko w Walencji. Liczne są również potrawy z drobiu, głównie z kurcząt. Region Walencji jest wielkim ogrodem, dostarczającym wielu owoców i warzyw, zwłaszcza słodkiej i mięsistej czerwonej papryki, które wraz z szafranem nadają potrawom hiszpańskim kolor czerwieni i złota. Dużym rozgłosem poza granicami kraju cieszą się: „Gazpacho", „Olla-Podrida", „Puchero" i „Chorizos eon garbonzos" - cienkie kiełbaski wieprzowe, mocno przyprawione papryką i jałowcem, gotowane z grochem włoskim, zwanym również „ciecierzyca".

Hiszpania jest trzecim po Francji i Włoszech producentem wina na świecie, produkując 25 000 000 hektolitrów rocznie. Wśród wielu win hiszpańskich wielkie zastosowanie przy przyrządzaniu potraw mają: Jerez u nas bardziej znane pod angielską nazwą „Sherry" oraz Malaga, której jest kilka gatunków.

Źródło: Maciej E. Halbański, Potrawy z różnych stron świata

Wybierz przepis kulinarny z kuchni hiszpańskiej
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni hiszpańskiej odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

O serwisie Pomoc Kontakt