Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia Kanadyjska

Chociaż w dzisiejszej Kanadzie można zjeść potrawy rodem ze wszystkich stron świata i choć kuchnia francuska jest tu na porządku dziennym to nie można zapominać, że tradycyjna kuchnia kanadyjska bazowała na dziczyźnie, rybach i owocach morza. Warzywa i świeże owoce z powodu dość ostrego klimatu nie były tu nigdy zbyt łatwo dostępne i dlatego też nie stanowiły częstego składnika potraw.

Podstawą kuchni regionu Nowej Fundlandii jest dorsz, łosoś, morszczuk i halibut. Ryby te najczęściej podawane są z frytkami. Można tu również spotkać takie osobliwości jak języki i szczęki dorsza, wędzony lub peklowany gromadnik oraz pasztet z foczej płetwy. Z kolei w prowincjach nadatlantyckich popularnością cieszą się kraby (gotowane lub z rusztu), a także ostrygi, mięczaki, małże i śledzie. Nowa Szkocja słynie oprócz czarnych borówek z marynowanego łososia, a w Nowym Brunszwiku jadają fiddleheads (gotowane liście paproci) i glony. W Ontario serwuje się przede wszystkim dania z pstrąga, szczupaka i stynki.

Oprócz ryb w Kanadzie jadano również mięso. Tradycyjnie oprócz dziczyzny popularnością cieszyła się wieprzowina, z której przyrządza się do dziś pikantny pasztet (creton). Innymi potrawami traperów były syte i gęste zupy ? grochówka i kapuśniak, wołowina w cieście oraz najróżniejsze dania z chlubą Kanady - syropem klonowym (np. trempette ? chleb moczony w syropie i pokryty świeżą śmietaną).

Niegdyś w Kanadzie ciężko było o piwo, a win nie wyrabiano prawie w ogóle. W dzisiejszych czasach sytuacja w tym zakresie zmieniła się radykalnie. Jest wiele gatunków lokalnych piwa, a wina z Kanady zaczynają zdobywać sobie coraz większe uznanie.

Żródło: odyssei.com

Wybierz przepis kulinarny z kuchni kanadyjskiej
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni kanadyjskiej odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

O serwisie Pomoc Kontakt