Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia Izraelska

Współczesna kuchnia izraelska charakteryzuje się przyrządzaniem potraw w oparciu inne kuchnie świata. Dzieje się tak dlatego, gdyż kuchnia kraj ten jest bardzo oblegany przez turystów, co za tym idzie jest w nim mocno nasilony ruch turystyczny.

Kuchnia izraelska jest bardzo zróżnicowana. Sztuka kulinarna jest tu pewnym kompromisem pomiędzy kulturą arabską, turecką i dalekoazjatycką. W Izraelu dominują potrawy środkowowschodnie, z wybrzeża Morza Śródziemnego, oraz arabskie. Widać to już podczas podawania przystawek, które jadane są przed daniem głównym. Są to lekkie dania, wybierane samodzielnie zazwyczaj z oddzielnego stołu, które podawane są zazwyczaj na typowo arabskim chlebie pita. Innym akcentem arabskim jest siekane mięso, przyprawione dużą ilością pieprzu i zapieczone po zwinięciu w cienkie rurki. Takie danie nazywane jest cygarami marokańskimi. Mussachan to również danie, którego korzenie znajdują się w kulturze arabskiej. Przyrządzane jest z kurczaka pieczonego z cebulą, migdałami i przyprawami, a podawane na chlebie pita. Z kolei wpływy tureckie objawiają się np. w potrawie tahini - jest to pasta z nasion sezamu, często z natką pietruszki, oliwą, cytryną i czosnkiem. Innym turecko greckim akcentem jest znany nad Morzem Śródziemnym deser przyrządzany z plastrów ciasta przekładanych masą orzechowo - migdałową i nasączonych miodem lub syropem - baklava.

Źródło: odyssei.com

Wybierz przepis kulinarny z kuchni izraelskiej
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni izraelskiej odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

O serwisie Pomoc Kontakt