Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Przepisy kulinarne

Kuchnia USA

Kuchnia rdzennych amerykanów ? plemion indiańskich ukształtowała się zgodnie ze specyfiką i klimatem regionów, gorącym na południu (Wyżyna Meksykańska, Jukatan, Floryda), czerpiącym z bogactw oceanów na wybrzeżach (Atlantyk i Pacyfik) oraz ostrzejszym na północy kraju. Tak ukształtowana kuchnia przeszła dwie fale zmian. Pierwszą po najeździe emigrantów z Europy, ale także z Chin, a drugą poprzez wpływ kuchni niewolników afrykańskich.
W ciężkich czasach osadników i kolonizatorów dania musiały być pożywne i kaloryczne, ale ich korzenie były typowo europejskie. Z czasem w Ameryce wymieszały się kultury, religie i upodobania kulinarne przybyszów ze wszystkich kontynentów i krajów. Na sztukę kulinarną miało tu wpływ tak wiele różnorodnych tradycji (angielska, francuska, włoska, chińska, tradycje afrykańskie i plemion indiańskich), że ciężko określić dzisiejszą kuchnię amerykańską. Można tu spotkać dania znane praktycznie we wszystkich zakątkach świata, ale żadne z nich nie jest czymś specyficznym dla Ameryki.

Za to wiele można powiedzieć o nawykach żywieniowych. Rano jada się pożywne śniadania, następnie lekki lunch i wieczorem obfity obiad.
Śniadanie amerykanie zaczynają od szklanki soku, potem je się płatki z mlekiem, naleśniki polane syropem klonowym lub jajka na bekonie. Następnie przychodzi czas na kawę, bułki sery i wędliny. Takie śniadanie musi dostarczyć energii na cały dzień, bo lunch jedzony w południe jest według europejskich standardów przekąską a nie posiłkiem. Na lunch amerykanie jedzą zazwyczaj sandwicza. W zasadzie jest to kanapka, ale w tym pojęciu mieści się tez hamburger, który dla niektórych jest chlubą ameryki. Po lunchu, dla szczególnie zgłodniałych kawa i ciasto. Dopiero po powrocie z pracy można się najeść do syta. Obiad składa się z trzech dań i jest bardzo obfity.

Na szczególne okazje przygotowuje się specjalne dania. Na Wielkanoc ? specjalnie przyrządzoną szynkę, na Nowy Rok ? pieczonego indyka, tak jak na Święto Dziękczynienia, fetowane również plackiem z dyni.

Ameryka to oczywiście barbecue, czyli europejski gril. Na grilu można przyrządzać praktycznie wszystko, najważniejsza jest jednak atmosfera luzu i swobody podlana chłodnym piwem.

Żródło: odyssei.com

Wybierz przepis kulinarny z kuchni USA
Dla Twojej wygody oprócz wyszukiwarki podzieliliśmy przepisy kulinarne ze względu na kuchnie świata. Jeśli szukasz w kuchni USA odpowiedniego przepisu, to po prostu wybierz teraz z menu po lewej odpowiednią kategorię i zapoznaj się z przepisami kulinarnymi, które są dostępne. Mamy nadzieję, że spodobają Ci się zaproponowane przepisy kulinarne, będą smaczne i łatwe w przyrządzeniu.

Życzymy smacznego dla Ciebie i całej rodziny!

O serwisie Pomoc Kontakt