Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Jedzenie drobiu zapobiega rakowi jelita grubego
Dieta bogata w mięso drobiowe obniża ryzyko raka jelita grubego i odbytu - wskazują najnowsze badania amerykańskie, o których informuje pismo "American Journal of Gastroenterology". "Nasze wyniki potwierdzają wcześniejsze doniesienia, że niektóre składniki diety mają istotny wpływ na ryz... »
Źródło: PAP

Czy warto pić mleko
Warto!. I to długo. Nie tylko w dzieciństwie. Bowiem witamina B12 wystepująca właśnie w mleku, mięsie i rybach może zapobiegać utracie pamięci w podeszłym wieku. Neurolodzy z Oksfordu wykryli, że osoby starsze, u których poziom tej witaminy był niższy od przeciętnego, są o wiele bard... »
Źródło: TeleTydzień, Nr 39, 22.09.2008

Wiejskie mleko może chronić dzieci przed astmą i katarem siennym
Wiejskie mleko może chronić dzieci przed astmą i katarem siennym - Picie mleka "prosto od krowy" obniża ryzyko alergii i astmy u dzieci - zaobserwował międzynarodowy zespół naukowców. Jak wynika z artykułu na łamach pisma "Clinical and Experimental Allergy", bezpieczniej jest jednak podaw... »
Źródło: PAP

Dzika róża lekiem na reumatyzm
Otrzymywany z owoców dzikiej róży preparat może pomóc chorym na reumatoidalne zapalenie stawów - poinformowano podczas kongresu European League Against Rheumatism (EULAR) w Barcelonie. Reumatoidalne zapalenie stawów to dokuczliwa choroba, w którejstawy atakowane są przez niewłaściwie dzia... »
Źródło: PAP

Dieta bogata w warzywa i owoce może chronić przed zwyrodnieniem kolana
Dieta bogata w przeciwutleniacze, a zwłaszcza w witaminę C z warzyw i owoców, łagodzi ryzyko zwyrodnienia stawu kolanowego - wynika z najnowszych australijskich badań, o których informuje pismo "Arthritis Research & Therapy". Aby sprawdzić wpływ diety na ryzyko zwyrodnienia stawu kolanowego,... »
Źródło: PAP

Składnik soi może powstrzymać raka prostaty
Substancja zawarta w ziarnach soi niemal całkowicie zapobiegła przerzutom raka prostaty u myszy - informuje pismo "Cancer Research". Naukowcy z Northwestern University wykazali, że obecna w soi genisteina zapobiegała przerzutom raka prostaty do płuc w 96 procentach przypadków w porównaniu z m... »
Źródło: PAP

Składnik czerwonego wina chroni przed powikłaniami cukrzycy
Związek obecny w dużych ilościach w czerwonym winie - resveratrol, może chronić przed powikłaniami cukrzycy, takimi jak choroba serca, uszkodzenie siatkówki oka czy nerek - informuje pismo "Diabetes, Obesity and Metabolism". Wysoki poziom glukozy we krwi pacjentów z cukrzycą ma bardzo szkod... »
Źródło: PAP

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

O serwisie Pomoc Kontakt