Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Jak przemienić starca w młodzieńca
Od wieków wiadomo, że kosmetyka to nie tylko sztuka upiększania, to także niezwykle ważna dziedzina medycyny. Piękny wygląd, lśniące włosy, błyszczące oczy i ładna cera nie są możliwe, jeśli nęka nasze ciało jakieś schorzenie. Dobre zdrowie i ładny wygląd są nierozłączne. Dla... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Jeśli bigos to sylwestrowy
Bigos — ta staropolska potrawa — kojarzy się nam z czasem zimy, mrozem, śniegiem, polowaniem, z huczną zabawą do białego dnia, i sylwestrową nocą. W staropolskiej kuchni przyrządzany był w każdym domu nieco inaczej, według domowej tradycji, bigos myśliwski, hultajski i litewski, na k... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Diety odchudzające nie muszą być niesmaczne
Diety odchudzające nie muszą być niesmaczne ważne, aby zawierały produkty mniej kaloryczne, ale różnorodne i dobrej jakości - mówili lekarze we wtorek na spotkaniu z dziennikarzami w Warszawie.

Jak podkreśliła prof. Barbara Zahorska-Markiewicz, prezes Polskiego Towarzystwa... »
Źródło: PAP

Winogrona odbudowują serce
Wszystko wskazuje na to, że nie tylko picie czerwonego wina, ale i jedzenie świeżych winogron czy sporządzonego z nich proszku korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy. W wyniku działania naturalnych przeciwutleniaczy spada ciśnienie krwi, co jednak najważniejsze – znikają objawy us... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Fasola dla zdrowia
Chociaż w krajach wysoko uprzemysłowionych fasola została wyparta przez mięso, to dzięki modzie na zdrowe odżywianie się powraca do łask. Dania z fasoli są nie tylko kaloryczne, ale przede wszystkim zdrowe i smaczne. Doceniają to kuchnie wielu krajów Afryki, Azji czy Ameryki Południowej.... »
Źródło:

Potrawy na kaca
Kac jest zazwyczaj następstwem wypicia nadmiernej ilości alkoholu. Czasem jednak nawet stosunkowo niewielka ilość wyskokowych trunków, jeśli piło się będąc zmęczonym lub „na głodniaka" może spowodować potężnego kaca. Kac pojawia się również po nieprzespanej nocy, po wielkim zmę... »
Źródło:

Herbata
Herbata należy do najpopularniejszych napojów na świecie i ustępuje chyba tylko zwykłej wodzie. Pije ją, w różnych postaciach, 70—80% mieszkańców naszego globu. Spożycie herbaty szacuje się na co najmniej bilion filiżanek rocznie.
Ojczyzną herbaty jest Azja, gdzie pijano ją j... »
Źródło:

Herbatka rumiankowa pomaga cukrzykom
Codzienne wypijanie herbatki rumiankowej może zapobiegać poważnym powikłaniom cukrzycy typu II, takim jak utrata wzroku czy uszkodzenia nerwów i nerek - wynika z najnowszych badań brytyjsko-japońskich.
Jednak, przedstawiciele brytyjskiej fundacji Diabetes UK, działającej na rzecz cho... »
Źródło: onet.pl

Cała prawda o składzie wody
Rada Naukowa programu „Woda dla zdrowia” wraz z ekspertami radiologii i atomistyki protestuje przeciwko publikowaniu niesprawdzonych informacji na temat wód mineralnych i źródlanych. Naukowcy apelują do mediów o włączenie się w kampanię edukacyjną społeczeństwa o prawdziwych wartośc... »
Źródło: PAP

Słodycze i skrobia związane z ryzykiem poważnej choroby oczu
Dieta bogata w węglowodany, które szybko podnoszą poziom glukozy we krwi, jak np. skrobia czy cukier ze słodyczy, ma związek z wyższym ryzykiem poważnej choroby oczu grożącej ślepotą - tzw. starczego zwyrodnienia plamki żółtej (AMD) - wynika z pracy naukowców amerykańskich, którą p... »
Źródło: PAP

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

O serwisie Pomoc Kontakt