Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Zakaz palenia w barach i restauracjach Turcji
Turcja w niedzielę dołączy do krajów całkowicie zakazujących palenia papierosów w kawiarniach, barach i restauracjach.

Nad egzekwowaniem zakazu w kraju miłośników tytoniu, gdzie pali ok. połowy dorosłych mężczyzn, czuwać będzie liczący 4,5 tysiąca zespół inspektor... »
Źródło: PAP

Odtłuszczone mleko sprawia, że jemy mniej
Kubek odtłuszczonego mleka zamiast szklanki soku owocowego do śniadania sprawi, że nasz kolejny posiłek będzie mniej kaloryczny - przekonują australijscy naukowcy na łamach pisma "American Journal of Clinical Nutrition". Osoby liczące kalorie z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że... »
Źródło: PAP

Owoce i warzywa zmniejszają ryzyko przeziębienia w ciąży
Ciężarne, które jedzą siedem i więcej porcji owoców oraz warzyw dziennie są mniej narażone na infekcje górnych dróg oddechowych, jak zwykłe przeziębienie czy zapalenie zatok - informuje pismo "Public Health Nutrition".

Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Bostoński... »
Źródło: PAP

Lepiej gotować w całości
Gdy marchew zostanie pokrojona po ugotowaniu w całości, zawiera o 25% więcej związku o właściwościach przeciwnowotworowych – falkarinolu – niż identyczne warzywo rozdrobnione przed wrzuceniem do garnka.

Dr Kirsten Brandt i Ahlam Rashed z Uniwersytetu w Newcastle zauważyli... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Chipsy szkodzą sercu
Regularne spożywanie chipsów ziemniaczanych znacznie zwiększa ryzyko choroby serca - wykazali polscy naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia pod kierunkiem prof. Marka Naruszewicza.

Artykuł na ten temat ukaże się w marcowym wydaniu prestiżowego pisma "American Journal of C... »
Źródło: PAP

Pić albo nie pić
Nawet niewielkie spożycie alkoholu zwiększa u kobiet ryzyko zachorowania na wiele rodzajów nowotworów - dowodzą badacze z Uniwersytetu w Oxfordzie. O wynikach ich badań informuje czasopismo Journal of the National Cancer Institute.

Niezwykle istotną cechą przeprowadzonego stud... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty". Tradycyjnie w Polsce oraz w katolickiej części Niemiec w tym dniu "dozwolone" jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w... »
Źródło: Wikipedia

Zachodnia dieta zwiększa ryzyko ataku serca
Typowa dieta zachodnia, smażone jedzenie, słone przekąski i mięso - przyczyniają się do około 30 procent zawałów serca na całym świecie - ostrzegają naukowcy z Kanady na łamach pisma "Circulation".

Specjaliści badali zwyczaje żywieniowe mieszkańców 52 krajów. Na pod... »
Źródło: PAP

Dieta bogata w owoce i warzywa może poprawić skuteczność leczenia nowotworów
Związek naturalnie występujący w owocach i warzywach, tzw. apigenina, pomaga uśmiercać komórki nowotworów złośliwych i może poprawić skuteczność chemioterapii raka - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Apigenina jest flawonoidem roślinnym.... »
Źródło: PAP

Kwasy tłuszczowe mogą pomagać wcześniakom
Po trwających sześć lat badaniach dr Maria Makrides z Women's and Children's Health Research Institute oraz prof. Bob Gibson z University of Adelaide wykazali, że w mózgu dzieci urodzonych przed 33 tygodniem ciąży obniżony jest poziom ważnego lipidu, kwasu tłuszczowego omega-3 zwanego kwas... »
Źródło: PAP

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

O serwisie Pomoc Kontakt