Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

15 rzeczy, które niepotrzebnie robimy w kuchni
Przyzwyczajenie bywa czasem powodem niepotrzebnie wykonywanej pracy. To, co mogłoby nam zająć chwilkę, zajmuje chwilek trzy – bo przecież tak zawsze robiliśmy, bo przecież tak robiła nasza mama etc. To trochę tak, jak z tą historią o szynce i garnku…

Pani Edyta zawsze k... »
Źródło: onet.pl

Wpadnij na pierogi!
Pierogi to hit towarzyskich i rodzinnych spotkań. Ale już nie wystarczą z mięsem czy kapusta i grzybami, trzeba podać coś bardziej oryginalnego.

Ravioli zielone
Pierogi leniwe z masłem i bułką
Pierogi z fasolą i grzybami
Pierogi z kaszą gryczaną i sere... »
Źródło: onet.pl

Kuchenka mikrofalowa – nie tylko dla singli
Wielu z nas wykorzystuje kuchenkę mikrofalową częściej i chętniej, niż się do tego przyznajemy, opowiadając o swych kulinarnych dokonaniach. Ale nie ma się czego wstydzić – przecież mikrofalówka to świetny kuchenny pomocnik.
Wiosną 2010 roku na Twitterze zaczęły się pojawia... »
Źródło: onet.pl

Jak szybko podgrzać pierogi
Uwielbiamy podsmażone pierogi. To również doskonały sposób na ich podgrzanie. Niestety – zanim zrobią się rumiane i ciepłe, trzeba chwilę postać nad patelnią. Dlatego, by przyspieszyć cały proces, można wykonać kilka prostych czynności.

Aby przyspieszyć podgrzewa... »
Źródło: onet.pl

Amerykański McCormick kupi Kamis za 291 mln dolarów
Amerykański producent przypraw, spółka McCormick & Co poinformowała, że podpisała umowę na zakup 100 procent akcji polskiej spółki Kamis za około 291 milionów dolarów (830 milionów złotych), aby rozwinąć swoją działalność na rynku europejskim - podaje agencja Reuters.

»
Źródło: onet.pl

Kulinarne sekrety
<h2>Kulinarne sekrety</h2>
<p>Autorem artykułu jest Joanna Marta Stando-Leśnik</p>
<br />
O smaku dania decydują nie tylko sprawdzone przepisy czy umiejętności kucharskie. Bardzo duże znaczenie odgrywa dobór składników, przypraw oraz tajnik... »
Źródło: www.Artelis.pl

Co można znaleźć w hamburgerach
Niebezpieczny Big Mac?

Słyszałem kiedyś, że w hamburgerach serwowanych w fast foodach należących do wielkich sieci pojawiają się szczurze pazury. Albo że każdy hamburger może zawierać mięso z tysiąca zwierząt. Albo że cielęta hodowane na hamburgery przypominają wielk... »
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1575207,2679,1,kioskart.html

Dobre informacje dla wielbicieli smaku piwa
Filtrując piwo przez polimerowy filtr można usunąć z niego substancje odpowiedzialne za niekorzystną zmianę smaku - informuje serwis "BBC News/Technology".
Zawarta w piwie ryboflawina (witamina B2) to substancja korzystna dla zdrowia, ale pod wpływem światła rozpada się na się na z... »
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2020611,16,item.html

W Wielkiej Brytanii cukrzyca dotyka najbiedniejszych
Najbiedniejsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii są ponad dwa razy bardziej narażeni na cukrzycę i związane z nią powikłania - informuje serwis BBC.

Za główne przyczyny eksperci uważają otyłość, brak ruchu, niezdrowe odżywianie oraz palenie papierosów. Z raportu organizacji... »
Źródło: PAP

Najzdrowsze pożywienie na świecie
Najważniejsza zasada przy opracowywaniu zdrowej diety: spożywaj pełnowartościowe pokarmy o jak najmniejszym stopniu przetworzenia. 12 poniższych pokarmów spełnia te wymogi.

Jaka dieta jest najlepsza dla ludzi? Wegetariańska? Wegańska? Wysokobiałkowa? Niskotłuszczowa? Bezm... »
Źródło: http://gotowanie.onet.pl/1566983,2,artykul.html

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9

O serwisie Pomoc Kontakt