Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Bądź rześki i pełen energii
Świeże soki i koktajle owocowe mają nie tylko doskonałe walory smakowe, ale przede wszystkim dużą zawartość witamin, substancji mineralnych, żywych enzymów i innych substancji o dużym znaczeniu biologicznym. Oczyszczają organizm, usuwając z niego toksyny, wspomagają trawienie, zmniejszają nadwagę, przeciwdziałają zmęczeniu, dodając ciału energii i witalności. Sok można przygotować praktycznie z czegokolwiek. Pijąc świeże soki i koktajle, można łatwo uzupełnić codzienną dawkę zdrowia, która uzyska w ten sposób wspaniały smak!

Świeże owoce i warzywa są niezbędnym elementem diety. Dostarczają organizmowi betakarotenu (z którego ciało produkuje witaminę A), witaminy C, potasu, fosforu i razem z dalszymi witaminami i substancjami mineralnymi pomagają chronić ciało przed najróżniejszymi problemami i schorzeniami. Witaminy te wspomagają działanie enzymów wytwarzanymi w organizmie i uczestniczą w procesie przemiany pożywienia na energię. Pomagają też w utrzymywaniu równowagi hormonalnej, wzmacniają system odpornościowy i są niezbędnym elementem warunkującym pracę mózgu i układu nerwowego. Szczególnie skuteczne są soki ze świeżych warzyw, ponieważ w procesie gotowania niszczy się wiele protein i substancji odżywczych, natomiast w sokach pozostają one w nienaruszonej postaci.

Istnieje wiele sposobów pozyskiwania soku z owoców. Najlepszym pomocnikiem pod tym względem jest sokowirówka. Concept wprowadza nowość - sokowirówkę LO-7020 maksymalnie ułatwiającą proces pozyskiwania soku. Pozostaw wyciskanie soku profesjonaliście w tej dziedzinie i sam tylko wybierz, jaki napój zafundujesz sobie dla zdrowia.

Jaki sok wybrać i kiedy?
Istnieje wiele sposobów i możliwych kombinacji soków z różnych rodzajów owoców i warzyw a każda z nich posiada specyficzne cechy. Różne rodzaje owoców i warzyw zawierają różne witaminy i substancje mineralne. Istnieją pewne zasady, które powinny zapewnić utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Zostały one uwzględnione w następujących zaleceniach.

Na dzień dobry
Dzień dobrze jest rozpocząć z dużą dawką energii (witamina C), która zawarta jest w arbuzach, pomarańczach lub na przykład ananasie. Jeżeli rozpoczynasz swój dzień od warzyw, zalecamy sok z marchwi.

Stymulacja
Do pobudzenia organizmu odpowiednie są witaminy grupy B oraz żelazo zawarte w malinach, arbuzie, ananasie, bananach lub marchwi i burakach.

Bez stresu
Jeżeli potrzebujesz na moment zwolnić i uspokoić się, zrób sobie sok z mandarynek, bananów, malin lub z brokułów i ogórków. Zawierają one dużą ilość witamin grupy B, C oraz wapń.

Przeciwko zmęczeniu
Warzywa liściowe są odpowiednie dla odnowy poziomu energii. Dlatego wypróbuj sok ze szpinaku, brokułów lub rzeżuchy. Spośród owoców zalecamy kiwi, brzoskwinie lub truskawki.

Spokojny sen
Wapń i magnez razem z witaminami B3 i B6 działają uspokajająco i rozluźniająco na układ nerwowy. Substancje te można znaleźć w bananach, grejpfrutach, sałacie, marchwi lub selerze.

Należy jednak pamiętać, że niektóre soki muszą być rozcieńczone czystą wodą. Szczególnie dzieci nie powinny wypić więcej niż półtora litra świeżych (nawet rozcieńczonych) soków dziennie. Soku nie trzeba wyciskać na zapas, należy zawsze pić świeży sok. Po przegotowaniu sok traci charakter zasadowy i działanie lecznicze. Również słodzenie soków cukrem powoduje ich szybkie zakwaszanie i utlenienie.


Źródło: www.my-concept.pl
Napisz, co sądzisz o tym artykule...

Autor:


Treść:Przepisz powyższy kod:O serwisie Pomoc Kontakt