Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Ciekawostki

Najbardziej poszukiwane ekspresy do kawy
Porządny ekspres do kawy to inwestycja, na którą powinien pozwolić sobie każdy, kto docenia smak w najlepszym wydaniu. Szeroka oferta, z której możemy wybierać, skłania do intensywnych poszukiwań tego jedynego, idealnego, kt... »
Źródło:

Zakupy grupowe dla kucharzy
W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszą się zakupy grupowe robione w Internecie. Jak je zrobić? To bardzo proste – wystarczy wybrać interesującą nas ofertę na odpowiedniej stronie, na przykład citeam.


Na stronach z zakupami grupowymi znajdują się oferty z... »
Źródło:

15 rzeczy, które niepotrzebnie robimy w kuchni
Przyzwyczajenie bywa czasem powodem niepotrzebnie wykonywanej pracy. To, co mogłoby nam zająć chwilkę, zajmuje chwilek trzy – bo przecież tak zawsze robiliśmy, bo przecież tak robiła nasza mama etc. To trochę tak, jak z tą historią o szynce i garnku…

Pani Edyta zawsze k... »
Źródło: onet.pl

Kuchenka mikrofalowa – nie tylko dla singli
Wielu z nas wykorzystuje kuchenkę mikrofalową częściej i chętniej, niż się do tego przyznajemy, opowiadając o swych kulinarnych dokonaniach. Ale nie ma się czego wstydzić – przecież mikrofalówka to świetny kuchenny pomocnik.
Wiosną 2010 roku na Twitterze zaczęły się pojawia... »
Źródło: onet.pl

Jak szybko podgrzać pierogi
Uwielbiamy podsmażone pierogi. To również doskonały sposób na ich podgrzanie. Niestety – zanim zrobią się rumiane i ciepłe, trzeba chwilę postać nad patelnią. Dlatego, by przyspieszyć cały proces, można wykonać kilka prostych czynności.

Aby przyspieszyć podgrzewa... »
Źródło: onet.pl

Amerykański McCormick kupi Kamis za 291 mln dolarów
Amerykański producent przypraw, spółka McCormick & Co poinformowała, że podpisała umowę na zakup 100 procent akcji polskiej spółki Kamis za około 291 milionów dolarów (830 milionów złotych), aby rozwinąć swoją działalność na rynku europejskim - podaje agencja Reuters.

»
Źródło: onet.pl

Kulinarne sekrety
<h2>Kulinarne sekrety</h2>
<p>Autorem artykułu jest Joanna Marta Stando-Leśnik</p>
<br />
O smaku dania decydują nie tylko sprawdzone przepisy czy umiejętności kucharskie. Bardzo duże znaczenie odgrywa dobór składników, przypraw oraz tajnik... »
Źródło: www.Artelis.pl

Co można znaleźć w hamburgerach
Niebezpieczny Big Mac?

Słyszałem kiedyś, że w hamburgerach serwowanych w fast foodach należących do wielkich sieci pojawiają się szczurze pazury. Albo że każdy hamburger może zawierać mięso z tysiąca zwierząt. Albo że cielęta hodowane na hamburgery przypominają wielk... »
Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1575207,2679,1,kioskart.html

Czym pachnie frytka
Frytki są lubiane na całym świecie, więc zamiłowanie do tak przyrządzonych ziemniaków nie mogło ominąć także Europy. Słynne brytyjskie fish and chips to danie niemal narodowe, a i Duńczycy słyną ze swoich frytek, podawanych z majonezem w gazetowych rożkach. Czym pachną? Wbrew pozoro... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Ziemniak gigant
Khalil Semhat, rolnik z południowego Libanu, wykopał najcięższego ziemniaka na świecie. Okaz waży 11,3 kg i urósł na polu w pobliżu Tyru. Zaskoczony mężczyzna upiera się, że nie stosował żadnych nawozów, a coś takiego widzi pierwszy raz w życiu, chociaż uprawą roli para się, odk... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

1

O serwisie Pomoc Kontakt