Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Tradycje

Wpadnij na pierogi!
Pierogi to hit towarzyskich i rodzinnych spotkań. Ale już nie wystarczą z mięsem czy kapusta i grzybami, trzeba podać coś bardziej oryginalnego.

Ravioli zielone
Pierogi leniwe z masłem i bułką
Pierogi z fasolą i grzybami
Pierogi z kaszą gryczaną i sere... »
Źródło: onet.pl

Tłusty czwartek
Tłusty czwartek to w kalendarzu chrześcijańskim ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Inaczej na ten dzień mówi się "zapusty". Tradycyjnie w Polsce oraz w katolickiej części Niemiec w tym dniu "dozwolone" jest objadanie się. Najpopularniejsze potrawy to pączki i faworki, zwane również w... »
Źródło: Wikipedia

O choince i królewskiej parze
Choinka, wigilijne drzewko, symbolizuje „biblijne drzewo wiadomości dobra i zła", zielone drzewko to nadzieja, a świece na choince przypominają przyjście na świat Jezusa Chrytusa — Światłości Świata. Kolorowe łańcuchy symbolizują węża i kusiciela, a zawieszone na choince jabłka ... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Choinka w blasku betlejemskiej gwiazdy
Jest kilka takich dni w roku, kiedy w każdym polskim domu bez względu na to, gdzie się znajduje, sięgamy do tradycji, przypominamy sobie zwyczaje panujące w domu rodziców i dziadków. Do takich dni należą Święta Bożego Narodzenia. Wspomnienia... Ileż wspomnień niesie nam wigilijna wiecz... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Andrzejkowe wróżby
Stary jak świat jest zwyczaj odgadywania przyszłości, wróżenia o tym, co nas czeka złego, a już szczególnie chcemy wiedzieć, co spotka nas dobrego i miłego w życiu. Przekazy podają, ze mieszkańcy starożytnego Rzymu szczególnie upodobali sobie wróżbę zwaną alektromancją. Na piasku... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Wielkanocne pisanki
Jak co roku Święta. I wszystko to, co z mmi się wiąże: zwyczaje, ciepła atmosfera przy rodzinnym, świątecznym stole pozostaje jak zawsze — nasze, tradycyjne, polskie. Dla każdego z nas symbolem Wielkanocy było i jest jajo — symbol nadziei i rodzącego się życia. Dzielimy się jajkiem... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

1

O serwisie Pomoc Kontakt