Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Inne

Masło i frytura
Podstawą dobrej tj. zdrowej kuchni, jest masło. W kuchni tak samo jak na stole znajdować się powinno zawsze masło wyborowe, przedniego gatunku i tylko ta gospodyni ręczyć może za zdrowotność swych obiadów, która nie robi oszczędności, kupując masło nieświeże solone lub niesolone li... »
Źródło: Marta Norkowska - Najnowsza Kuchnia. Wytworna i Gospodarska

Zakaz palenia w barach i restauracjach Turcji
Turcja w niedzielę dołączy do krajów całkowicie zakazujących palenia papierosów w kawiarniach, barach i restauracjach.

Nad egzekwowaniem zakazu w kraju miłośników tytoniu, gdzie pali ok. połowy dorosłych mężczyzn, czuwać będzie liczący 4,5 tysiąca zespół inspektor... »
Źródło: PAP

Historia kuchni chińskiej
Od pewnego czasu Chiny są znów modne. Interesuje nas, jak żyją ludzie w tym wielkim kraju, podziwiamy zabytki kultury, a nawet pokazy mody. W wielu krajach na kontynencie europejskim, amerykańskim, nie wspominając oczywiście o Azji, modne są restauracje chińskie. Do dobrego tonu nateży jad... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1989

Piknikowy koszyk
Maj słoneczny, zielony, pełen kwiatów. Kiedy tylko mamy trochę wolnego czasu, staramy się wyjechać za miasto na świeże powietrze. Wiele osób wykorzystuje wolny czas pracując na działce, inni urządzają wycieczki rowerowe. Tradycja weekendowych wycieczek ma długą historię, cieszą się... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1989

Rodzinny stół
Kiedy spodziewamy się gości, stół jest pięknie przystrojony, nakrycia i talerze lśnią. Gospodyni uśmiechnięta, a pan domu tryska humorem. Stół codzienny często jest jedynym miejscem, czasem — kiedy spotykają się wszyscy domownicy — miejscem, gdzie dzieci uczą się poprawnie jeść... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1989

Historia makaronu
Makaron jest produktem przygotowywanym z pszennej mąki z dodatkiem jajek, żółtek i soli — zarobionych wodą. Skąd pochodzi makaron? Zdania są tu podzielone. Jedni historycy sztuki kulinarnej twierdzą, że makaron został wynalezipny przed wiekami w Neapolu. Ale inni są zdania, że jego ojc... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1989

Zapasy biedy nie czynią
Takie przysłowie krąży wśród białoruskiego ludu, który swe przetrwanie na ubogich i jałowych ziemiach zawdzięcza niezwykłemu kunsztowi przechowywania tych płodów lasów i pól, które w obfitości dostarcza ziemia. Przypomnijmy przeto jako że właśnie nastał czas przygotowywania przet... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Potrawy na kaca
Kac jest zazwyczaj następstwem wypicia nadmiernej ilości alkoholu. Czasem jednak nawet stosunkowo niewielka ilość wyskokowych trunków, jeśli piło się będąc zmęczonym lub „na głodniaka" może spowodować potężnego kaca. Kac pojawia się również po nieprzespanej nocy, po wielkim zmę... »
Źródło:

1

O serwisie Pomoc Kontakt