Przepisy kulinarne z całego świata      Mamy już 72707 przepisów! Znajdź przepis Dodaj przepis Zaloguj się

Artykuły kulinarne

Zdrowie i Medycyna

W Wielkiej Brytanii cukrzyca dotyka najbiedniejszych
Najbiedniejsi mieszkańcy Wielkiej Brytanii są ponad dwa razy bardziej narażeni na cukrzycę i związane z nią powikłania - informuje serwis BBC.

Za główne przyczyny eksperci uważają otyłość, brak ruchu, niezdrowe odżywianie oraz palenie papierosów. Z raportu organizacji... »
Źródło: PAP

Owoce i warzywa zmniejszają ryzyko przeziębienia w ciąży
Ciężarne, które jedzą siedem i więcej porcji owoców oraz warzyw dziennie są mniej narażone na infekcje górnych dróg oddechowych, jak zwykłe przeziębienie czy zapalenie zatok - informuje pismo "Public Health Nutrition".

Naukowcy z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Bostoński... »
Źródło: PAP

Chipsy szkodzą sercu
Regularne spożywanie chipsów ziemniaczanych znacznie zwiększa ryzyko choroby serca - wykazali polscy naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia pod kierunkiem prof. Marka Naruszewicza.

Artykuł na ten temat ukaże się w marcowym wydaniu prestiżowego pisma "American Journal of C... »
Źródło: PAP

Pić albo nie pić
Nawet niewielkie spożycie alkoholu zwiększa u kobiet ryzyko zachorowania na wiele rodzajów nowotworów - dowodzą badacze z Uniwersytetu w Oxfordzie. O wynikach ich badań informuje czasopismo Journal of the National Cancer Institute.

Niezwykle istotną cechą przeprowadzonego stud... »
Źródło: kopalniawiedzy.pl

Zachodnia dieta zwiększa ryzyko ataku serca
Typowa dieta zachodnia, smażone jedzenie, słone przekąski i mięso - przyczyniają się do około 30 procent zawałów serca na całym świecie - ostrzegają naukowcy z Kanady na łamach pisma "Circulation".

Specjaliści badali zwyczaje żywieniowe mieszkańców 52 krajów. Na pod... »
Źródło: PAP

Dieta bogata w owoce i warzywa może poprawić skuteczność leczenia nowotworów
Związek naturalnie występujący w owocach i warzywach, tzw. apigenina, pomaga uśmiercać komórki nowotworów złośliwych i może poprawić skuteczność chemioterapii raka - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Apigenina jest flawonoidem roślinnym.... »
Źródło: PAP

Kwasy tłuszczowe mogą pomagać wcześniakom
Po trwających sześć lat badaniach dr Maria Makrides z Women's and Children's Health Research Institute oraz prof. Bob Gibson z University of Adelaide wykazali, że w mózgu dzieci urodzonych przed 33 tygodniem ciąży obniżony jest poziom ważnego lipidu, kwasu tłuszczowego omega-3 zwanego kwas... »
Źródło: PAP

Tajemnice młodości
Sen. Najskuteczniejszym, a jednocześnie najtańszym środkiem, pozwalającym człowiekowi przedłużyć młodość i zachować dobry wygląd jest sen. Nie chcę przez to powiedzieć, że jest to środek najłatwiejszy do zastosowania. Kiedy trzeba jeszcze coś w domu zrobić (przecież nigdy... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Wierzba pomaga i leczy
Wierzba — symbol budzącego się życia i płodności — od wieków dostarcza gałązek na palmy święcone w Palmową Niedzielę. Do dziś przetrwała wiara, że połknięcie „bazi" chrom nas przed bólem gardła, daje zdrowie i siłę do następnej Wielkiejnocy. Z wierzbą łączą się legen... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

Jak przemienić starca w młodzieńca
Od wieków wiadomo, że kosmetyka to nie tylko sztuka upiększania, to także niezwykle ważna dziedzina medycyny. Piękny wygląd, lśniące włosy, błyszczące oczy i ładna cera nie są możliwe, jeśli nęka nasze ciało jakieś schorzenie. Dobre zdrowie i ładny wygląd są nierozłączne. Dla... »
Źródło: Kalendarz Domowy Babci Aliny, 1992

1 - 2 - 3

O serwisie Pomoc Kontakt